Нетната печалба на „Захарни заводи“ АД се свива с близо 62% до 256 хил. лв. за първата половина на 2018 г. Това става ясно от консолидирания отчет на дружеството за второто тримесечие на годината, разпространен чрез сайта www.x3news.com.
Горнооряховското предприе очита нетни приходи от продажби за полугодието в размер на 54,7 млн. лв., което е спад от 17% спрямо същия период на миналата година. Разходите по икономическите елементи също намаляват – с 16,7% до 53,8 млн. лв. към 30 юни тази година.
Прави впечатление, че приходите от продажба на продукция намаляват с 44,45% до 25,317 млн. лв. през първата половина на 2018 г. спрямо същия период на миналата година. В същото време приходите от продажби на стоки растат с 46,08% до 27,430 млн. лв.
„Захарни заводи“ предложи 200 хил. облигации на пазара, от които бяха записани 188 288 с цена от по 100 лева за всяка. Самото публично предлагане приключи на 20 август 2018 г. Така дружеството набра от пазара малко над 18,8 млн. лв. Пласирани са 188 288 облигации, докато минималният им брой за успешно пласиране беше 160 хил.
Разходите по публичното предлагане – размер на комисионните, възнагражденията и други разходи по публичното предлагане, включително таксите, платени на КФН са 7 870 лв., уточниха тогава от дружеството.
В проспекта си компанията заяви, че възнамерява да използва приходите от облигационната емисия, за да изплати оставащия си дълг.
„Захарни Заводи“ АД разполага с няколко производствени мощности - захарна рафинерия, завод за сладкарски изделия и дестилерия за етилов алкохол.
От началото на годината акциите на „Захарни заводи“ АД поскъпват с 15,59%, а пазарната капитализация възлиза на 35,83 млн. лв.
Свързани компании:


Хванаха за ден 20 шофьори с алкохол или наркотици
Откритите спортни площадки във Варна няма да работят заради лошото време
Кола се запали в центъра на Варна
Съдът във Варна остави под домашен арест гражданин на Русия и Израел
Домашен арест за обвинен в убийство в Генерал Тошево
Тихомир Безлов: Иран е в най-тежката си криза от десетилетия
Устойчивото лидерство налага нови дългосрочни бизнес модели
Мамаду: В Гренландия ни спират политиците
Мамаду: Целта е да се вкарат инвестиции във веригите на доставка от Гренландия
Централна Кооперативна Банка e отличена сред най-добрите банки в Югоизточна Европа
Rezvani показа новия си брутален Tank
Шефът на Poletar отново ще бъде главен дизайнер на Volvo
Гениално решение потиска въздушното съпротивление при колелата
Jeep премахна два хибрида от гамата си
Skoda залага основно на електричество през 2026
Времето утре: През деня ще е слънчево, но и студено
Брижит Бардо е погребана с тениска и брошка на тюлен
Язовир “Ивайловград“ прелива, опасност за населението няма ВИДЕО
„Да, България“ настоява Летище София за започне да плаща концесията през 2026 г.
Овчар изпусна стадо овце, те нахълтаха в супермаркет ВИДЕО
преди 7 години Личният ми консултант от Алтернатива Файненшъл е просто върхът! Много съм доволна. отговор Сигнализирай за неуместен коментар